OBEZITA A JEJÍ DOPADY NA NAŠE ZDRAVÍ

OBEZITA A JEJÍ DOPADY NA NAŠE ZDRAVÍ

Něco pro zamyšlení a jedna velmi smutná statistika.. 😖

MÁME ČTVRTÉ MÍSTO V POČTU OBÉZNÍCH LIDÍ NA CELÉ PLANETĚ!

Co taková obezita může zapříčinit?

Hraje důležitou roli při vzniku některých onemocnění: cukrovky typu II, dýchacích potíží (často je doprovází chrápání ve spánku), zánětu šlach, artrózy v kolenou a kyčlích, zvýšené citlivosti na bolest, nebezpečí vzniku pooperačních komplikací jako zánět žil, špatné hojení jizev a infekce.

Obézní osoby jsou ve větším nebezpečí vzniku rakoviny: u žen rakoviny prsu, dělohy, vaječníků a žlučníku, u mužů rakoviny prostaty, tračníku a konečníku.

Každé zvýšení váhy nutí organismus, aby vyráběl doplňující krevní cévy k výživě nových tkání. Krev, která má přivádět kyslík do mozku, se zdržuje ve zvětšeném objemu těla a srdce musí pracovat mnohem usilovněji, aby ji přečerpalo i do hlavy.

Když se nahromadí příliš tuku v oblasti nad pupkem, což je častý případ u mužů, hrozí větší nebezpečí cévních onemocnění, arteriální hypertenze (vysoký tlak), cukrovka a hyperinzulinismus. Když k hromadění tuku dochází v oblasti pod pupkem, což je častější u žen, vede to nejen k estetickým problémům, jako je celulitida, ale i ke křečovým žílám, nebezpečí bederní artrózy, artrózy v kolenou a v kyčlích. Kromě toho se při velké obezitě člověk obtížně pohybuje a to může vést k izolací a opuštěnosti.

Zdroj: Nezačínejte stárnout – Marie Paule Dessaintová – Portál

PROTO dbejte na to, co jíte a pokud si nevíte rady, nechte si poradit. Vaše tělo se vám odmění

Žádné komentáře

Vložte komentář